GLKS Jurand Barciany   SSIR Pogoń Ryn

2016-09-24, 16:30

Czas spotkania: 90 min.

Jurand w dzisiejszym spotkaniu rozbił na własnym boisku ekipę Pogoni Ryn 9:0.

Od początku meczu to nasi piłkarze prowadzili grę. Już 3 minucie wyrzut z autu na 35 metrze do Pawła  Kowalewskiego ten obraca się w stronę bramki i pięknie uderza w prawy górny róg bramki. 1:0!! Przypomnijmy, że to nowy nabytek Juranda i pierwszy mecz w naszych barwach. Debiut jak marzenie!!  W 11 minucie rzut rożny dla Barcian krótkie rozegranie dośrodkowanie w pole bramkowe Machniaka piłka przełamuje ręce bramkarza tam znajduję się nasz stoper Dudziński Damian i pakuje piłkę z najbliższej odległości głową do bramki. 2:0!!  Później nieco gra się uspokoiła ale to nasi piłkarze prowadzili grę mieliśmy kilka sytuacji ale to bramkarz gości wychodził górą z tych pojedynków lub piłka o centymetry mijała bramkę.
30 minuta długie podanie od Dudziński Damiana do Bartka Szuchalskiego, ten wychodzi sam na sam z bramkarzem i pewnym strzałem pokonuje golkipera gości 3:0!! W 35 minucie Wojtek Szmyd wychodzi na dogodną sytuację uderza plasowanym strzałem w długi róg bramki lecz bramkarz paruję piłkę na rzut rożny. Więcej do przerwy nic się nie działo i do szatni schodzimy z trzy bramkowym prowadzeniem..

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił to nasi piłkarze nacierali na bramkę gości. 50 minuta Paweł Kowalewski wpada w pole karne próbuję minąć bramkarz gości lecz ten fauluje i mamy rzut karny!! Do 11 podchodzi Adrian Zajdel i pewnym strzałem pokonuje bramkarza 4:0!! 55 minuta Adrian Zajdel popędził prawym skrzydłem na bramkę rywali posyła silną piłkę  wzdłuż piątki, obrońca z Rynu próbuję wybić piłkę lecz robi to tak niefortunnie, że pakuje piłkę do własnej bramki 5:0!! 60 minuta spokojne rozgrywanie piłki naszego zespołu w środku pola prostopadłe podanie od Machniaka w stronę Adriana Zajdla, Adi wychodzi oko w oko z bramkarzem i pewnie pokonuje golkipera gości 6:0!! Na zegarze 70 minuta znowu Adrian Zajdel popędził na bramkę rywali, wbiega w pole karne uderza w długi róg piłka minęła golkipera odbija się od słupka trafia pod nogi Kamila Fedyka ten pewnym strzałem trafia do pustej bramki 7:0!! 73 minuta znowu spokojne rozgrywanie piłki przez naszą drużynę piłkę dostaje Paweł Kowalewskim odwraca się i pięknym prostopadłym podaniem wypuszcza Wojtka, ten staje oko w oko z bramkarzem i precyzyjnym strzałem pokonuje golkipera gości 8:0!!! Zegar wskazuję 80 minutę piłkę w środku pola dostaję Kowalewski i znowu pięknym prostopadłym podaniem uruchamia tym razem Bartka. Bartek wychodzi sam na sam i ze stoickim spokojem pokonuje bramkarza 9:0!! 85 minut rzut rożny dla Barcian wykonawcą Machaniak, dośrodkowuję w pole karne tam do piłki wyskakuję Dudziński D. uderza lecz piłka o centymetry mija bramkę. To była ostatnia sytuacja gospodarzy w tym meczu.

Sędzia odgwizduję koniec spotkania. Dobra gra naszego zespołu w dzisiejszym spotkaniu zaowocowała obfitym zwycięstwem, oby więcej takich meczów naszych piłkarzy w takim wykonaniu. Brawo Jurand!!!